Weszły w życie nowe obostrzenia antycovidowe dla przedsiębiorców

02.12.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---71
Dotyczą one przede wszystkim zmniejszenia limitów klientów lokali gastronomicznych z 75 do 50 proc., siłowni i klubów fitness z 1 osoby na 15 m2 na 1 osobę na 10 m2. Zdaniem samych przedsiębiorców, w tych przepisach zabrakło tylko jednego. 
 
- Możliwość sprawdzania przez pracodawców, czy pracownik jest sczepiony, czy nie. I chciałbym podkreślić, że nie jest to w kierunku izolowania w tej firmie. To po to by było, żeby zorganizować pracę, żeby tej transmisji zakażeń u nas nie było - mówi Lech Wojcieszyński, Forum Gospodarcze Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski. 
Zdaniem byłego prezesa Forum, wprowadzone właśnie obostrzenia niczemu nie służą, a sami przedsiębiorcy w oparciu o doświadczenia poprzednich fal epidemii, robią dużo więcej niż oczekują od nich przepisy. Wszystko po to, by tylko uniknąć lockdownu. 

Pada także sugestia, że w ramach walki z rozprzestrzeniającym się wirusem, przedsiębiorcom pomógłby zwrot kosztów zakupów urządzeń takich, jak na przykład ozonatory, których zadaniem jest sterylizowanie powietrza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group