Nowa komenda policji w Pile już otwarta - VIDEO

30.11.2021   Autor: Michał Kępiński
1418---261
Policjanci z Piły mają nową komendę. Po prawie dwóch latach budowy budynek został uroczyście otwarty. Koszt inwestycji to prawie 76 mln złotych. To jedna z najnowocześniejszych komend w kraju.  

Nowa komenda składa się z trzech budynków. W nich znajdują się między innymi pomieszczenia administracyjno-biurowe, magazyn dowodów, kojce dla psów służbowych czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych.  

– To budynek niezwykle nowoczesny, wybudowany według w ramach pewnych standardów, które założyliśmy sobie w polskiej policji budując nowe obiekty, więc myślę, że to będą świetne warunki do służby i pracy, dla podkreślam to, świetnych ludzi - zapewnia gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji. 

Uroczyste otwarcie nowej Komendy Powiatowej Policji w Pile

W nowym budynku zadbano także o komfort pracy policjantów. Powstało zaplecze sportowe z salą ćwiczeń i siłownią, a także szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym. Wszystko to ma się przełożyć na jeszcze większą efektywność funkcjonariuszy, bo...  

– Jak mają lepsze warunki pracy, jest lepsza mobilizacja, lepsze chęci do pracy i zdecydowanie ma to wpływ na zadowolenie, a też jakość pracy, bo wielokrotnie spędzamy tutaj połowę jak nie więcej swojego życia - przyznaje nadinsp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. 

Budynek został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić również bezproblemową obsługę niepełnosprawnych mieszkańców. Policjanci są właśnie na etapie przeprowadzki.  

– Perspektywa tygodnia jest taka, żebyśmy się przeprowadzili tutaj, zafunkcjonowali na dobre. Natomiast oczywiście tutaj już przyjmujemy petentów, mamy do tego przyszykowane pomieszczenia, jest tutaj służba dyżurna - mówi podinsp. Marcin Kowalski, Komendant Powiatowy Policji w Pile. 

Bo to serce nowej komendy. Właśnie w “dyżurce” przyjmowane są zgłoszenia i koordynowana jest praca wszystkich policjantów. Pomieszczenie zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt.  

– Radiostacje są teraz nowsze, załączenie, niż mieliśmy poprzednio, a czas pokaże jak to wszystko się rozwinie, dopiero pierwszy dzień jesteśmy tutaj. Komfort pracy dużo wyższy - zapewnia asp. sztab. Andrzej Kozieł, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile. 

Koszt budowy i wyposażenia to prawie 76 mln złotych i został pokryty z funduszu programu modernizacji policji oraz przy wsparciu starostwa i urzędu miasta Piły. 

Na razie nie wiadomo co stanie się ze starym budynkiem. Najprawdopodobniej zostanie on przekazany do Agencji Mienia Wojskowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group