Współdzielnia w Pile zbiera pieniądze. Będzie przeprowadzka

11.10.2021   Autor: Redakcja
1260---341
Pilska Fundacja Współdzielnia zbiera na remont nowej siedziby. Chcą uzbierać 20 tysięcy złotych na zabezpieczenie dziur przed gryzoniami, ogrzewanie i pomalowanie ścian. 

Współdzielnia wynajmuje niewielkie pomieszczenie na pilskim targowisku. Teraz otrzymali większe lokum przy ul. Spacerowej 31 w Pile.

- Wierzymy, że już wkrótce się tutaj spotkamy na "wymieniankach" oraz warsztatach. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzebna jest Wasza pomoc. Lokal wymaga przystosowania do naszych potrzeb. Trzeba m.in. zabezpieczyć dziury w podłodze, żeby w lokalu nie grasowały gryzonie. Przyda się też odświeżenie ścian. Potrzebne są też pieniądze na opłacenie rachunków - czynszu, prądu. Tymczasem konto świeci pustkami. Bez wsparcia ciężko będzie nam wystartować. A plany mamy bogate - czytamy na stronie zbiórki. 

ABY WESPRZEĆ DZIAŁALNOŚĆ WSPÓŁDZIELNI WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

Idea tej fundacji opiera się na niemarnowaniu przedmiotów, które jeszcze komuś mogłyby posłużyć.

- Znajdujemy nowy dom przedmiotom: ubraniom, książkom, bibelotom itp. Zachęcamy mieszkańców Piły również do dzielenia się żywnością. Produkty, których mieszkańcy nie są w stanie zjeść, można zostawić w lodówkach społecznych - przypomina Dorota Bonzel, prezeska Współdzielni. 
Lodówki społeczne znajdują się na dwóch pilskich targowiskach. Można tam zostawiać żywność krótko przed upływem daty ważności oraz domowe przetwory, czy potrawy, a nawet owoce, czy warzywa. Każdy, kto potrzebuje może wziąć jedzenie z lodówki za darmo.

Podobnie rzecz wygląda z tzw. "szafami ciepła". Każdy kto potrzebuje może wziąć z półki buty, czy ubrania. A każdy kto ma ochotę się podzielić ubraniami, może je zostawić na rynku, na specjalnych wieszakach. Wolontariusze zorganizowali też tzw. "pomoc okresową"

fot. Współdzielnia 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group