Punkt Pomocy Okresowej w Pile

02.03.2021   Autor: AK
923---173
To kolejna akcja Współdzielni, tym razem skierowana do potrzebujących kobiet. W specjalnej skrzyneczce można zostawić tampony, czy podpaski dla kobiet, których nie stać na ich zakup.

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce istnieje przekonują wolontariuszki - Akcji Menstruacji. Nie prowadzono jak dotąd badań, więc nie wiadomo, jak duża jest to skala. Jedno jest pewne: sporo kobiet odmawia sobie tych środków higieny intymnej. Te skrzyneczki z tamponami, czy podpaskami mają ten problem zniwelować. 

- Żeby żadna dziewczyna, czy żadna kobieta nie musiała się zastanawiać, czy kupić sobie podpaski i to te najtańsze, najczęściej niewygodne, takie w których się nie czują komfortowo, czy użyć po prostu jakiejś szmatki i papieru toaletowego - tłumaczy Marta Miciak, wolontariuszka Fundacji Współdzielnia w Pile. 

Co niestety nie jest rzadkim zjawiskiem. Dlatego te skrzyneczki są ogólnodostępne. Można je zapełniać, tu wolontariusze liczą na pilanki, ale też i w dyskretny sposób wziąć to czego się potrzebuje. Ta została przymocowana do budynku Współdzielni na pilskim targowisku, gdzie można przynieść książki, czy inne drobne przedmioty i zostawić je ubogim, by ci mogli je sobie zabrać i z nich korzystać.


- Planujemy rozwinąć skrzydła, wiadomo pandemia utrudnia wiele działań, wiele uniemożliwia, ale szukamy nowych rozwiązań, bezpiecznych zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców. Chcemy działać, mamy energię, niestety mamy małe pomieszczenie, które nas ogranicza - przyznaje Dorota Bonzel, prezeska Fundacji Współdzielnia w Pile. 

Bo już teraz trudno się pomieścić. Współdzielnia w Pile prowadzi też "Szafę ciepła" na targowisku oraz dwie "Lodówki społeczne" na targowisku i "małym ryneczku". Każdy kto ma ochotę podzielić się z potrzebującymi może tu zostawić jedzenie, ciepłe ubrania, czy buty. Wszystko to niemal od razu znika – przekonują wolontariuszki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group