Rusza przebudowa ul. Bydgoskiej

20.09.2021   Autor: Redakcja
567---246
W poniedziałek 20 września rozpoczynają się prace związane z przebudową kolejnego odcinka ul. Bydgoskiej w Pile. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. 

Przebudowa obejmie skrzyżowanie ul. Bydgoskiej z ul. Roosevelta. Zostanie poszerzone i pozostanie na nim sygnalizacja świetlna. Ułożona zostanie także nowa nawierzchnia jezdni.  Oświetlone przejścia dla pieszych pojawią się w okolicy Domu Seniora i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Stare chodniki zastąpią nowe ciągi pieszo-rowerowe. 

Prace rozpoczną się od wymiany chodników, więc w pierwszej fazie robót nie powinno być dużych utrudnień w ruchu. Te pojawią się w późniejszym czasie, kiedy drogowcy zajmą się jezdnią. Całość robót powinna potrwać 9 miesięcy. Ich koszt to niecałe 6,7 mln złotych. 
W latach wcześniejszych miastu udało się przeprowadzić ze środków własnych roboty na odcinku od stadionu żużlowego do przejazdu kolejowego. Wówczas na dwóch skrzyżowaniach wybudowano ronda, przejścia dla pieszych wyposażono w sygnalizacje, ułożono nawierzchnie nowych ciągów pieszo-rowerowych.

fot. UM Piły i archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group