Złotów uplasował się na drugim miejscu w Polsce pod względem gęstości ścieżek rowerowych

16.09.2021   Autor: Jakub Sierakowski
744---343
Rowerowe eldorado w naszym regionie. Złotów uplasował się na drugim miejscu w Polsce pod względem gęstości ścieżek rowerowych w mieście. Dane opublikował Business Insider. 
 
Od promenady na Półwyspie Rybackim, po centrum miasta. Rowerów w Złotowie zawsze jest dużo. W niezbyt dużym mieście to idealny i często najszybszy środek transportu. 

- Jadę tak wkoło, ścieżkami, tak jak mi wygodniej. Jest w porządku. Dużo ścieżek rowerowych, nie ma żadnych kolizji. Nie ma co mówić, bo bym skłamał, jakbym powiedział, że jest źle. Idzie wytrzymać - mówią złotowianie. 

To, że “idzie wytrzymać”, pokazują także statystyki. Złotów to drugie miasto w naszym kraju pod względem gęstości ścieżek rowerowych. To prawie 24 kilometry na 10 km2 powierzchni i ok. 15 km. na 10 tysięcy mieszkańców. Ogółem długość ścieżek to 27,5 km – niemal dwa razy więcej niż cztery lata temu. A wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Dzięki funduszom norweskim... 
- Mamy ten element, który pozwoli nam zsieciować ścieżki. Będziemy analizować aktualny przebieg i standardy tych obecnie istniejących ścieżek, dostosowywać je do standardów i realizować te zagadnienia. Tak naprawdę, to dopiero się rozpędzamy - przekonuje Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

Kolejna ścieżka w mieście pojawi się już wkrótce dzięki remontowi ulicy Zamkowej, który ma ruszyć w przyszłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group