Zakład Aktywności Zawodowej będzie większy

14.09.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---133
Więcej miejsca dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile. Obok budynku, w którym mieści się ZAZ, powstanie hala. Ma to poprawić komfort osób z niepełnosprawnościami, które tam pracują. 
 
- Udało się sfinalizować wielomiesięczny proces zakupu działki, na której się znajdujemy. Mamy głęboką nadzieję, że uda nam się na terenie tej działki, jeszcze w tym roku wybudować halę magazynową, pomieszczenie magazynowo-gospodarcze. Będziemy mogli sprawniej realizować zlecenia, które mamy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy i lat nastąpił duży wzrost produkcji rzeczy, które wymagają magazynowania - mówi Witold Ubranowicz, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile. 
 
Dzięki nowej hali pracownicy ZAZ-u zaoszczędzą czas. Obecnie zakład wynajmuje halę, która jest oddalona o kilka kilometrów. Za kilka miesięcy wszystko ma być już pod ręką.  
Nowe pomieszczenie powstanie na działce o powierzchni ponad 2000 m2, która sąsiaduje z ZAZ-em. Została odkupiona od miasta, dzięki bonifikacie jedynie za około 4500 złotych. Budowa hali nie oznacza zwiększenia liczby pracowników, których obecnie jest 90. Ta liczba ma się zwiększyć w przyszłości, dzięki współpracy z Bankiem Żywności. W jej efekcie na pilskim dworcu powstanie kuchnia. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group