OSP Szamocin z budżetem obywatelskim

08.09.2021   Autor: Mateusz Manthai
211---67
200 tysięcy złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamocinie. Jednostka wygrała głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Ratownicy wzbogacą się o nowe auto ratunkowe.  

- W głosowaniu, tak jak każdego roku mogli brać udział tylko mieszkańcy Szamocina. Tym razem mieliśmy 4 propozycje. Pierwszą był zakup lekkiego samochodu ratowniczego z napędem 4x4 typu pickup dla jednostki OSP Szamocin do transportu łodzi. Druga propozycja to wypożyczalnia sprzętu wodnego wraz z infrastrukturą. Trzecia to budowa pumptrucka w skateparku przy ulicy Górnej - mówi Renata Młynarczyk, wiceburmistrz Szamocina. 
Ostatnim pomysłem mieszkańców było zamontowanie zadaszenia nad jednym z placów zabaw. Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego cieszyła się mniejszym niż dotychczas zainteresowaniem. Mieszkańcy oddawali głosy za pośrednictwem strony internetowej bądź tradycyjnie, na specjalnych kartach. 

I tak największe poparcie uzyskało doposażenie tutejszej jednostki OSP. Do strażaków ochotników trafi 200 tys. złotych, które zostanie przeznaczone na zakup auta ratunkowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group