Wałcz zyska nowoczesne przejście dla pieszych

22.08.2021   Autor: Magdalena Lach
1005---345

W Wałczu będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo. Na skrzyżowaniu ulic Miłej i Harcerskiej powstanie nowoczesne przejście dla pieszych.  Miasto zdobyło na to pieniądze z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. 
 
Duży ruch oraz ograniczona widoczność przez zakręt na górce. Miejsce jest niebezpieczne i popularne wśród pieszych, co widać po wydeptanej ścieżce. N ul. Miłej w Wałczu mieszkańcy nie mieli możliwości przejść bezpiecznie przez jezdnię. - To miejsce było szczególnie niebezpieczne, na szczęście nie doszło do żadnego nieszczęśliwego wypadku, natomiast nie ma co czekać, żeby doszło do takiej sytuacji, tylko trzeba działać profilaktycznie. Jest bardzo duży ruch samochodów, ruch pieszych. Dlatego też ta lokalizacja jest jak najbardziej zasadna - wyjaśnia Magdalena Krawczyk, sekretarz miasta Wałcz.

W tym miejscu powstanie nowoczesne przejście dla pieszych oraz chodnik. Przejście zostanie oświetlone i dostosowane do potrzeb osób niewidomych. Do tego w miejscu wydeptanej ścieżki powstanie chodnik. Inwestycję wyceniono na 130 tys. złotych. 
 
- Gmina Miejska Wałcz otrzymała 103 tys. złotych z rządowych środków i z wkładem własnym blisko 30 tys. złotych na nowoczesne przejście dla pieszych. - zapewnia Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski.

W najbliższym czasie miasto ogłosi przetarg na budowę, a przejście powinno być gotowe do końca tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group