Znamy ostateczny przebieg S10 na odcinku Stargard-Piła

23.07.2021   Autor: Redakcja
501---160
Jest decyzja środowiskowa dla liczącego 108 km odcinka projektowanej drogi S10 między Stargardem i Piłą. To oznacza ostatecznie zatwierdzenie przebiegu trasy. 

Teraz GDDKiA może ogłosić przetarg na kolejny etap prac przygotowawczych do budowy drogi, czyli wykonania koncepcji programowej wraz z badaniami podłoża. Droga ekspresowa S10 połączy obwodnicę Stargardu z drogą krajową nr 11 w pobliżu Piły i włączy istniejącą obwodnicę Wałcza. 

Jak podaje portal rynekinfrastruktury.pl S10 będzie dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zatwierdził tzw. wariant niebieski na odcinku od Stargardu do obwodnicy Wałcza i zielony na odcinku od obwodnicy Wałcza do Piły. Nowa droga będzie omijała miejscowości, przez które obecnie przebiega DK-10 (szczegóły mapka).
Docelowo trasa na całym przebiegu od Szczecina do aglomeracji warszawskiej ma mieć standard drogi ekspresowej. Na Pomorzu Zachodnim istnieje już odcinek łączący Szczecin i Stargard wraz z obwodnicą Stargardu oraz obwodnica Wałcza. W województwie kujawsko-pomorskim kierowcy mogą korzystać z odcinków w rejonie Bydgoszczy. W ostatnich tygodniach zostały ogłoszone przetargi na realizację odcinków S10 Bydgoszcz - Toruń. Dla pozostałych odcinków trwają prace przygotowawcze. 

fot. archiwum i GDDKiA

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group