Asta Video Fest

32-latek zaciągnął na matkę 87 kredytów. Nie spłacał ich

24.06.2021   Autor: Redakcja
500---372
32-latek z Piły zaciągał kredyty na swoją mamę. Kobieta oczywiście nic o tym nie wiedziała. Przez rok zadłużył ją na blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 87 zarzutów.

Sprawa się wydała, gdy 64-letnia pilanka zgłosiła policji, że dostaje coraz więcej ponagleń do zapłaty z różnych firm windykacyjnych, a sama nigdy nie zaciągnęła żadnej pożyczki. Funkcjonariusze zbadali każde zgłoszenie, które dotyczyło pokrzywdzonej.

- Zebrany w ramach postępowania materiał dowodowy ujawnił, że 32-letni syn na prośbę swojej mamy wielokrotnie wykonywał przelewy z jej konta na poczet comiesięcznych rachunków. Będąc w posiadaniu jej pełnych danych oraz dostępu do konta bankowego zaciągnął na nią 87 pożyczek, których łączna wartość wyniosła blisko 150 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna swoim działaniem wprowadził w błąd 19 firm kredytowych - informuje sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
W związku z popełnionymi przestępstwami 32-letni pilanin usłyszał 87 zarzutów dotyczących osiągnięcia korzyści majątkowej przez wprowadzenie w błąd pożyczkodawcy. Przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group