Chodziescy policjanci przesiedli się na... rowery

08.06.2021   Autor: Mateusz Manthai
760---126
Chodziescy policjanci przesiedli się na rowery. Mundurowi na dwóch kółkach sprawdzają najczęściej oblegane przez mieszkańców i turystów miejsca.

Policjanci patrolują miasto już od kilku dni. Pojawiają się w trudno dostępnych miejscach, oraz tam, gdzie nie wjedzie radiowóz, a dojście na piechotę jest czasochłonne. Mundurowi kontrolują parki, place zabaw, czy ogrody działkowe. W weekendy pojawiają się nad jeziorem Miejskim i na promenadzie.Policjanci maja na sobie letnie t-shirty, krótkie spodenki i kaski. Są też wyposażeni w standardowe: kajdanki, pistolety, czy krótkofalówki – wszystko, co potrzebne na służbie.
- Rowerowe patrole mają oddziaływać prewencyjnie. Mieszkańcy mają czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że policjanci są blisko i w razie potrzeby będą mogli szybko i skutecznie podjąć interwencję - zapewnia mł. asp. Dariusz Szęfel z biura prasowego chodzieskiej policji. 

Jak mówią policjanci, ciepła i słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu a to czasami za bardzo rozluźnia wypoczywających. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i zakłócanie ciszy nocnej. W Wielkopolsce policjanci na wyjeżdżają tylko na ulice dwóch miast – Chodzieży i Poznania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group