Masz butelkę? Oddaj... kozom

30.05.2021   Autor: Artur Maras
860---170
Podziel się butelką – to akcja stworzona na potrzeby gospodarstwa w Skrzatuszu, w którym hodowane są kozy i owce. Jak się bowiem okazuje zużyte dziecięce butelki, zamiast wylądować w koszu, mogą przydać się w karmieniu tych zwierząt.

W gospodarstwie obok Sanktuarium w Skrzatuszu hodowane są kozy i owce.  - Koza jest bardzo inteligentnym zwierzęciem. Ponoć ma inteligencję psa – mówi Stefania Aycan, hodowca zwierząt ze Skrzatusza. 

Zwierzętami kobieta zajmuje się od lat.  

- Zaczęło się od jednej kozy, i tak zaczęło się to wszystko rozrastać. Teraz mamy około 30 kóz, są też owce – mówi Julian Aycan, syn pani Stefanii. 

Niektóre z nich aby przeżyć muszą być dokarmiane przy użyciu butelki. Jak dodaje pani Stefania smoczki przy takim uzębieniu starczają na krótko.  
- Z dwa tygodnie i smoczek jest pogryziony – żali się Stefania Aycan

I tu z pomocą przyszły pilskie działaczki, które zorganizowały akcję #podzielsiębutelką. Jeśli ktoś posiada zużyte smoczki, butelki lub całe komplety po swoim dziecku, może je zanieść do siedziby Współdzielni na pilskim targowisku.  

- Większość dzieci jest karmiona butelkami ze smoczkami i te smoczki po odkarmieniu dzieci są najczęściej wyrzucane a okazuje się, że mogą znaleźć nowe zastosowanie i posłużyć doi karmienia kóz – mówi Marta Miciak, Wolontariuszka Fundacji Współdzielnia. 

Akcja wpisuje się w ruch Zero Waste czyli zamiast wyrzucić do kosza, można coś ponownie wykorzystać, a przede wszystkim pomóc małym kozom.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group