Marnowanie żywności i nieprawidłowa segregacja odpadów?

27.05.2021   Autor: Waszym zdaniem
237---772
W pojemniku na odpady bio przy ul. Witosa w Pile nasza czytelniczka znalazła dwa nierozpakowane opakowania z mięsem. Niestety wciąż wiele jest przykładów marnowania żywności i nieprawidłowej segregacji śmieci. 
-Wczoraj wyrzucając odpady  roślinne do pojemnika bio w śmietniku przy Witosa zauważyłam w reklamówce dwa jeszcze nierozpakowane  opakowania z mięsem. Jest to już kolejny taki przypadek ludzkiej bezmyślności. Raz ,że jest to zwykłe marnotrawstwo żywności, a po drugie ten pojemnik nie jest do tego przeznaczony - pisze czytelniczka portalu asta24.pl 


Niektórzy mieszkańcy mimo zadeklarowanej zbiórki selektywnej odpadów nie przestrzegają zasad prawidłowej segregacji. W związku z tym, właściciel nieruchomości w pierwszej kolejności otrzyma od PRGOK informację o potrzebie przesortowania odpadów. Jeśli jednak sytuacja będzie się powtarzać, to zapłacimy za to wszyscy, ponieważ związek naliczy dodatkowe opłaty. 
 

Ponadto w Europie wyrzuca się średnio ok. 179 kg żywności/osobę rocznie. Szacuje się, że w samej Polsce wynik ten wynosi aż 235 kg, gdzie do kosza najczęściej trafia aż 50 % kupionego pieczywa oraz 1/3 warzyw i wędlin. Skutki takiego marnotrawstwa odbijają się nie tylko na domowym budżecie, ale wiążą się ze znaczącymi stratami cennych zasobów, takich jak grunty, woda oraz energia. To, co kupujemy i w jakich ilościach, ma realny wpływ na środowisko naturalne oraz postępujące globalne ocieplenie.

fot. czytelnik asta24.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group