W Trzciance przybędzie mieszkań komunalnych

25.05.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to szansa dla samorządów na utworzenie mieszkań w formule zbliżonej do popularnych TBS-ów. Te jednak będzie można wykupić na własność. Zapotrzebowanie na takie mieszkania bada właśnie gmina Trzcianka.


-Na bazie tego stwierdzimy i określimy jakie są nasze oczekiwania i życzenia jeśli chodzi o ilość budowanych mieszkań - powiedział burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski
 

A tych w zależności od wyników badań ankietowych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej może powstać w Trzciance od 60 do 120. W ciągu pierwszych dwóch dni ankietę wypełniło około 130 osób, co pozwala sądzić, że mieszkańcy gminy tematem są zainteresowani. Kluczowym warunkiem jest kryterium dochodowe i brak tytułu prawnego do nieruchomości. Udział w badaniu potrzeb można wziąć za pośrednictwem strony internetowej trzcianka.pl Podobnie duże zapotrzebowanie jest na mieszkania komunalne. Na liście oczekujących figuruje 140 nazwisk, dlatego zapadła decyzja o budowie 48 mieszkań komunalnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group