Asta Video Fest

Ośmiu złodziei i paserów zatrzymali policjanci. Ukradli 18 aut

05.05.2021   Autor: Redakcja
426---227
Osiem osób zamieszanych w kradzieże samochodów zatrzymali pilscy policjanci. To już kolejne aresztowania w sprawie kradzieży samochodów marki Renault oraz Mazda.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje także, że ta grupa mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów marki Renault oraz Mazda. Teraz policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby na terenie powiatu chodzieskiego. 

- Zostały zatrzymane trzy osoby w wieku od 48 do 57 lat. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwójce z nich zarzuty umyślnego paserstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość części samochodowych, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów marki Renault oraz Mazda. Ponadto policjanci zabezpieczyli od jednego ze sprawców mienie w kwocie 15 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Wobec dwóch mężczyzn Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 
Na terenie powiatu ostrowskiego policjanci odnaleźli skradziony wcześniej samochód marki Renault Captur. Auto o wartości 60 tysięcy złotych zostało skradzione z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego pod koniec ubiegłego roku. Wstępna analiza biegłego z zakresu mechanoskopii wykazała, że sprawcy dokonali przerobienia oryginalnego numeru VIN tego samochodu.

Śledczy podkreślają, że sprawa ma rozwojowy charakter i planowane są kolejne zatrzymania. Za dokonanie umyślnego paserstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group