Piła ma szansę stać się Rowerową Stolicą Polski

20.04.2021   Autor: Redakcja
970---226
Piła dołączyła do grona miast prezydenckich, które walczą o miano Rowerowej Stolicy Polski. Trening rozpoczął się pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca. 

Zasady rywalizacji są proste. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Wartością dodaną dla samorządowców będzie szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. To już trzecia edycja tego konkursu. 
Aktywne Miasta to darmowa aplikacja mobilna dostępna na iOS i można ją pobrać TU oraz na Android i można ją pobrać TU. 

W ubiegłym roku aplikacja została zainstalowana niemal 65 tys. razy. Organizatorem rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz.

opr. Urząd Miasta w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group