43-latka jechała na podwójnym gazie DK nr 10

29.03.2021   Autor: Redakcja
186---602
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 43-letnia kobieta jadąca drogą krajową nr 10. Zatrzymał ją policjant wracający do domu po służbie. 
-Policjant wracając swoim samochodem po służbie do domu, zauważył samchód osobowy, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry. Kierujący osobówką o „mały włos” nie wjechał wprost pod pojazd ciężarowy, a w konsekwencji podróż zakończył na chodniku biegnącym wzdłuż drogi. Funkcjonariusz wybiegł ze swojego auta aby sprawdzić co się stało - relacjonuje oficer prasowy KPP w Wałczu asp. Beata Budzyń

Okazało się, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa kierująca. Ilość spożytego alkoholu uniemożliwiała z nią kontakt. Policjant poinformował o zdarzeniu dyżurnego jednostki policji w Wałczu, który wysłał na miejsce patrol pełniący służbę. Kobieta została zatrzymana. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało u niej wynik ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mieszkance powiatu wałeckiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 10 lat.

fot. poglądowa News4Media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group