28 marca niedziela handlowa. Gdzie zrobimy zakupy?

26.03.2021   Autor: Redakcja
804---72
Przed nami druga w tym roku niedziela handlowa. Jednak, z powodu wchodzących w życie w sobotę nowych obostrzeń, tylko część sklepów będzie otwarta 28 marca. Jednocześnie branża centów handlowych apeluje o zwiększenie ilości niedziel handlowych w tym roku. 
 

Zgodnie z zapowiedziami rządu i wydanym rozporządzeniem od niedzieli w centrach handlowych działać będą jedynie apteki, sklepy spożywcze, drogerie, salony prasowe i księgarnie. Zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (powyżej 2000 m kwadratowych). Ponadto w placówkach handlowych, na targu i na poczcie do 100m kwadratowych obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów, a w większych sklepach (powyżej 100m2) 1 osoby na 20 metrów kwadratowych.

W związku z epidemią we wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Kolejne niedziele handlowe przypadają na: 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Następne dopiero w grudniu, ale aż dwie niedziele handlowe: 12 i 19 grudnia.


W dni z zakazem handlu otwarte mogą być również stacje benzynowe, kwiaciarnie, apteki, sklepy na dworcach oraz cukiernie, lodziarnie i piekarnie. Czynne mogą być także te sklepy w których za ladą stanie właściciel. 

Jednocześnie Polska Rada Centrów Handlowych apeluje do rządu o wyznaczenie nowych terminów niedziel handlowych, jak tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Jak argumentuje branża centów handlowych w wyniku tegorocznych lockdownów większość najemców nie mogła skorzystać z możliwości prowadzenia działalności w niedzielę 31 stycznia i nie będzie mogła jej prowadzić także 28 marca. 

fot. news4media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group