Remigiusz Olszewski mistrzem, Klaudia Adamek wicemistrzynią Polski

22.02.2021   Autor: Redakcja
358---261
Pochodzący z Kaczor Remigiusz Olszewski po raz siódmy z rzędu został Halowym Mistrzem Polski w biegu na 60m podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Z kolei Klaudia Adamek (Gwardia Piła) wywalczyła srebrny medal w biegu na 60m. W finale uległa najlepszej polskiej sprinterce ostatnich lat Ewie Swobodzie.

Od dawna kibice lekkiej atletyki nie byli świadkami tak szybkiego finału na 60m podczas Halowych Mistrzostw Polski. Trzech pierwszych zawodników uzyskało rekordy życiowe poniżej 6,70 sek. Najszybszy okazał się Remigiusz Olszewski. Jego czas 6,59 sek. plasuje go na czwartym miejscu w Europie i piętnastym na świecie. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Europy. Siódme zwycięstwo z rzędu to z kolei poprawienie osiągnięcia legendarnego polskiego sprintera Mariana Woronina, który sześciokrotnie z rzędu stawał na najwyższym stopniu podium.
Wśród pań czas uzyskany przez zawodniczkę Gwardii Piła (7,34 sek.) jest jej nowym rekordem życiowym i jest gorszy tylko o 0,02 sek. od minimum uprawniającego do startu w Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce. Drugie miejsce w biegu finałowym wśród seniorek dał również podopiecznej trenera Romana Marciniaka złoty medal w kategorii wiekowej U-23.