30 tys. osób na terenie PRGOK nie płaci za wywóz śmieci

27.01.2021   Autor: Redakcja
1069---323
30 tys. osób na terenie PRGOK nie płaci za wywóz śmieci. Ten koszt ponoszą pozostali, regularnie płacący za odpady. Czy naklejki na pojemnikach zmobilizują niepłacących? 

Na pojemnikach na odpady w zabudowie jednorodzinnej pojawiają się zielone naklejki z informacją o liczbie osób zamieszkałych w danym domu. Informacja będzie zgodna ze złożoną deklaracją na odbiór odpadów. To ma być kolejny pomysł na zatrzymanie podwyżek opłat za wywóz śmieci. 

- Ideałem jest sytuacja, gdy wszyscy mieszkańcy segregują poprawnie odpady i jednocześnie, gdy wszyscy płacą za ich odbiór. Faktem jest bowiem, że niezależnie czy mieszkamy sami, czy w rodzinach wielodzietnych, czy mamy 40 lat czy 4 miesiące, wszyscy produkujemy odpady. W ostatnich 2 latach przeprowadziliśmy szereg działań zmierzających do weryfikacji liczby faktycznych użytkowników usług komunalnych - mówi  Elżbieta Sieg, Zastępca Przewodniczącego Zarządu ZM PRGOK podkreśla:

Według statystyk na terenie PRGOK mieszka 161 437 mieszkańców. Tymczasem opłaty za odbiór odpadów wpływają od 128 023 osób. Różnice mogą wynikać z różnych powodów: braku złożenia deklaracji w sytuacji narodzin nowego członka rodziny, braku opłat za odbiór odpadów przy mieszkaniach wynajmowanych. Mogą się też zdarzać nadpłaty np. w sytuacji wyprowadzenia się dzieci z domu, powinny one wnosić opłatę w miejscu nowego zamieszkania. Stąd Eneris pilotażowo wprowadza system naklejek. 
- Numer na naklejce przyklejonej w czasie odbioru odpadów przez pracowników Altvater Piła będzie tożsamy z liczbą osób w gospodarstwie domowym, od którego pobierane są opłaty za odpady. Jeśli podana liczba jest zbyt wysoka lub zbyt niska w porównaniu do liczby osób faktycznie zamieszkujących dane gospodarstwo domowe, wystarczy zgłosić prawidłową informację do ZM PRGOK - tłumaczy Tomasz Bielański, dyrektor generalny spółki Altvater Piła. 

Takie zgłoszenia przyjmuje Biuro Obsługi Klienta ZM PRGOK od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu (67) 37 344 21 00 wew. 2, e-mail: bok@prgok.pl.

- Osoby dopisujące domowników nie muszą obawiać się kar czy innych sankcji, a wyłącznie podziękowania za uczciwość i chęć współpracy - czytamy w komunikacie PRGOK. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group