Najpopularniejsze imiona 2020

24.01.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
569---16
Anna i Krzysztof to najpopularniejsze imiona wśród urodzonych w 2020 roku mieszkańców gminy Trzcianka. Młodzi rodzice stamtąd opierają się ogólnopolskim trendom.

W roku 2020 w trzcianeckim Urzędzie Stanu Cywilnego wystawiono 732 akty urodzenia. Wśród nich 226 noworodków to mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka.

 – Najpopularniejszymi imionami nadanymi prze rodziców chłopcom są Krzysztof, Jan, Franciszek, Michał i Antoni - mówi Dawid Czyż z Urzędu Miejskiego w Trzciance.

Jeśli chodzi o dziewczynki, to najwięcej otrzymało imiona Anna, Zuzanna, Hanna, Katarzyna i Maria. Co ciekawe, ranking ten odbiega od trendów ogólnopolskich. Imiona Krzysztof i Anna od lat nie goszczą w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion w kraju. Czyżby trzcianeccy rodzice mieli zupełnie inne upodobania niż pozostali Polacy? Wygląda na to, że imię Krzysztof jest tam po prostu popularne. Nosi je choćby obecny burmistrz oraz jego poprzednik. W roku 2020 w urzędnicy trzcianeckiego Urzędu Stanu Cywilnego wystawili 106 aktów ślubu. 44 razy sakramentalne "TAK" padło w kościele. A przypomnijmy, że rok miniony dla nowożeńców nie był łatwy.
Wszystko było gotowe i okazało się, że data tego ślubu była w tym czasie, kiedy było to niemożliwe, bo był zakaz jakichkolwiek ślubów i wesel. Przełożyli to na termin późniejszy. Ten termin późniejszy zbiegł się z momentem, w którym nasza wspólnota była i kościół był zamknięty, bo byliśmy w kwarantannie - tłumaczy ks. Zbigniew Cybulski – proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w TrzcianceWiększość zaplanowanych ceremonii jednak się odbyła. Podobnie było z chrztami. Tylko czworo dzieci nie przyjęło sakramentu w zaplanowanym terminie. Nie wiadomo jednak ilu rodziców w ogóle nie zgłosiło się do kancelarii, czekając aż bez przeszkód będzie można zorganizować przyjęcie. W trzcianeckim USC wystawiono także 366 aktów zgonu. Proboszcz Cybulski potwierdza, że pod tym względem rok miniony był wyjątkowy, w jego parafii odbyło się o 55 pogrzebów więcej niż w roku 2019.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group