Pilski poseł został wiceministrem w resorcie Gowina

19.01.2021   Autor: Redakcja
992---561
Grzegorz Piechowiak został wiceministrem Rozwoju, Pracy i Technologii. W poniedziałek pilski poseł Porozumienia odebrał nominację. 

O tej nominacji mówiło się od dłuższego czasu. Dziś stała się faktem. Grzegorz Piechowiak od lat był bliskim współpracownikiem Jarosława Gowina - szefa tego resortu i lidera Porozumienia. 

- Bardzo duża nobilitacja, nie spodziewałem się, że taka propozycję otrzymam, a poza tym premierowi się nie odmawia. No oczywiście odpowiadam za konkretną działkę, która dotyczy całego kraju, natomiast na pewno jest to, w mojej ocenie, również 5 minut dla regionu. Będzie współpraca z samorządami, bo to musi być, że tak powiem wszystko zgrane, to ja bardzo chętnie się włączę w to, żeby nasz region również mógł na tym skorzystać - mówi Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. 

W ciągu dwóch najbliższych tygodni nowy sekretarz stanu zostanie zapoznany z obowiązkami i kompetencjami mu przysługującymi. Grzegorz Piechowiak jest pilaninem, ma 57 lat i jest absolwentem Akademii Teologii Katolickiej. Pracował m.in. jako wicekonsul w Rzymie, był też syndykiem. Pierwszy raz do Sejmu dostał się z listy Akcji Wyborczej Solidarność, później był radnym powiatu pilskiego, a w ostatnich wyborach skutecznie startował z listy PiS. Należy do ugrupowania Porozumienie – Jarosława Gowina, z którym od lat blisko współpracuje.
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zajmuje się gospodarką, pracą, budownictwem, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz mieszkalnictwem, a także turystyką. 

Więcej na ten temat w Informacjach na antenie TV ASTA w najbliższą środę. 

fot. Grzegorz Piechowiak - Twitter 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group