64-latek prowadził "na podwójnym gazie" ciężarówkę

11.01.2021   Autor: Redakcja
433---215
64–latek wsiadł za kierownicę ciężarowego renault mając ponad pół promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany przez złotowskich policjantów. 

W Dolniku policjanci prowadzili pomiar prędkości. Zatrzymali ciężarowe renault, które na liczniku miało 76 km/h, a na tym obszarze obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.  

- Już w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło wyłącznie przypuszczenia policjantów. 64-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej mundurowi ustalili, że kierowca ma orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku - informuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Przypominamy, że dla osób powtórnie zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu kary są surowsze. Kierowca, który zostanie ponownie zatrzymany i skazany za jazdę po alkoholu może zostać ukarany karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 10 tys. złotych.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group