Politycy PSL ogłosili Mateusza Morawieckiego „najdroższym premierem”

07.01.2021   Autor: Artur Maras
577---272
Zdaniem ludowców Morawiecki głęboko sięga po pieniądze do kieszeni Polaków. Na dowód przedstawili listę wprowadzonych oraz podwyższonych w tym roku podatków.

- Aż osiem nowych podatków od 1 stycznia, w tym od spółek komandytowych będzie wyrokiem śmierci dla wielu rodzimych firm, które właśnie w tej formie prawnej funkcjonowały, podatek transportowy, podatek cukrowy, tak zwana opłata "małpkowa". Kolejne jedenaście podatków wzrasta - wymienia Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm RP, PSL. 

W tym m.in. wyższy podatek od nieruchomości, wyższa opłata za psa czy abonament RTV. Sytuacji nie ma poprawiać podwyżka cen prądu czy niektórych artykułów spożywczych – wyliczali działacze PSL. „Ludowcy oskarżają premiera Morawieckiego o doprowadzenie do fali bankructw wielu polskich firm oraz kryzysu domowych finansów wielu rodzin”.
Polskie Stronnictwo Ludowe wnosi do rządu o pomoc dla firm, które powstały na przełomie roku. Ludowcy apelują też o to, aby to ZUS, a nie przedsiębiorcy ponosili koszty zwolnienia lekarskiego już od 1 dnia choroby pracownika. Postulują też o rezygnację z kodu PKD jako kryterium przyznawanej pomocy oraz wnoszą o obniżenie podatku VAT dla branży gastronomicznej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group