Pilanie zbierają pieniądze na koncentratory tlenu

21.12.2020   Autor: Redakcja
660---24
Pilanie zbierają pieniądze na koncentratory tlenu. Urządzenia mają trafić do chorych na covid, którzy wymagają podania tlenu, ale nie muszą być hospitalizowani. Zbiórka pieniędzy ruszyła na portalu zrzutka.pl 

Potrzeba niemal 10 tys. zł - taki cel wyznaczyli sobie inicjatorzy zbiórki. Jeden koncentrator kosztuje około 3300 zł. Zbiórkę pieniędzy zainicjowała grupa społeczna Piła Walczy Razem, która powstała w marcu tego roku w celu niesienia pomocy w związku z pandemią COVID.

- Staramy się odpowiadać na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców miasta. Wiele z nich to proste sytuacje, które możemy szybko rozwiązać - zrobić zakupy, wyprowadzić psa na spacer, ale są takie które ciągle są poza naszym zasięgiem, a czasami jest to walka o każdy oddech... walka o życie - napisali inicjatorzy zbiórki. 
ABY WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

Koncentratory miałby trafić do domówi pilan, którzy najbardziej tego potrzebują, ale ich stan nie wymaga hospitalizacji. 

- Chcielibyśmy wspólnymi siłami uzbierać środki na zakup koncentratorów tlenu dla mieszkańców miasta, tak byśmy mogli się nimi wymieniać w potrzebie, by zwiększyć szansę dostępu do tych urządzeń, urządzeń, które dają szansę na kolejny oddech. Pozwolą wielu osobom pozostać w domu, dając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa - czytamy na portalu. 

Po zakończeniu epidemii koncentratory tlenu będą przekazane pilskiemu hospicjum.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group