Od 28 grudnia narodowa kwarantanna. Ponowne zamknięcie galerii handlowych

17.12.2020   Autor: Redakcja
288---143
Zamknięcie galerii handlowych, hoteli i stoków narciarskich. Ograniczenia w poruszaniu się 31 grudnia od godz. 19.00 do 6.00 rano 1 stycznia. To najważniejsze ograniczenia wprowadzane przez rząd od 28 grudnia do 17 stycznia w związku z epidemią koronawirusa. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 grudnia rząd wprowadza narodową kwarantannę. Oprócz dotychczas obowiązujących obostrzeń zamknięte zostaną galerie handlowe, z wyłączeniem sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Zamknięte zostaną również hotele, także dla podróżujących służbowo (z wyjątkiem medyków skierowanych do walki covid-19 i hoteli pracowniczych) oraz stoki narciarskie. -Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie - dodał minister. 
Dodatkowo w noc sylwestrową poruszanie się będzie ograniczone między godz.19.00, a 6.00 rano dnia następnego. Nie dotyczy to uzasadnionych wyjść z domu w nagłych potrzebach, jak np. do pracy, apteki czy lekarza. 

Oprócz tego również w czasie ferii i przerwy świąteczno-noworczonej osoby poniżej 16-go roku życia będą mogły się przemieszczać w godz. 8.00-16.00 tylko pod opieką osoby dorosłej. Infrastruktura sportowa pozostanie dostępna wyłącznie dla uprawiania sportu profesjonalnego. Uruchomiona zostanie również 10-dniowa kwarantanna graniczna dla osób wracających do Polski transportem zbiorowym. 

fot. KPRM

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group