Asta Video Fest

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pile zbierają pieniądze na remont

11.12.2020   Autor: Artur Maras
1166---165
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pile zbierają pieniądze na dalszy remont siedziby. Na portalu zrzutka.pl powstało konto, za wpłatę powyżej 30 zł darczyńca otrzyma specjalną płytę z kolędami. 

Nie tak dawno w tych murach rozbrzmiewała muzyka a na korytarzach panował gwar. Teraz ze względu na epidemię zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Motylewskiej są zawieszone do odwołania. Podopieczni placówki czekają w domach.

- Oni tak tęsknią, podobnie jak my. Tu jest tak potworna cisza, że aż daje po uszach. Bardzo czekamy na uczestników, wtedy będziemy się wszyscy razem radować z tych dokonań - przekonuje Hanna Gapińska, kierownik WTZ. 

ABY WSPOMÓC WTZ W PILE MOŻNA KLIKNĄĆ TU 

Oczekiwanie dotyczy wyremontowanych pracowni, w tym ceramicznej i gastronomicznej. Dzięki darczyńcom udało się także odnowić łazienki. Brakuje już tylko ścianek działowych i uchwytów dla osób niepełnosprawnych.

- Wymagało to dosyć dużych nakładów bo trzeba było zrobić praktycznie dziurę w podłodze, położyć nową instalację kanalizacyjną, położyć nową instalację sanitarną, wodną i dopiero potem to zabudować, także pracy było sporo - mówi Karol Szonowski, pracownik WTZ. 
Sporo pracy mają także sami podopieczni. Zawieszenie działalności nie oznacza bezczynności. Terapeuci łącza się z uczestnikami warsztatów online. Zlecają im różne prace do wykonania w domu. Takie jak te podkładki, które trafią później do pilskiego schroniska.

- My dostarczamy im te pocięte materiały, a oni robią sobie wszystko w domu. Kto potrzebuje jakiejś pomocy to pomagają rodzice - dodaje terapeuta Lucyna Kuźma. 

Warsztatom Terapii Zajęciowej może pomóc każdy z nas. Przed rokiem terapeuci wraz z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi nagrali płytę z kolędami.

- Chcieliśmy pomóc naszemu obiektowi tutaj i wyremontować nasze pomieszczenia co się udało częściowo. Płyt nam trochę zostało i remontów tez nam trochę zostało, dlatego teraz zorganizowaliśmy zrzutkę, gdzie każdy może nam przelać dobrowolnie kwotę jaką chce - mówi Karolina Furmańczyk, muzykoterapeuta.

Za zebrane pieniądze zostanie wyremontowany korytarz placówki oraz kolejne sale dydaktyczne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group