Ruszyła jubileuszowa XX edycja Szlachetnej Paczki

18.11.2020   Autor: Mateusz Manthai
123---42
Ruszyła jubileuszowa XX edycja Szlachetnej Paczki. Na pomoc czeka kilkanaście rodzin z naszego regionu.

- Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, w którym staramy się pomóc rodzinom. Rodzinom, którym nie pomagamy tylko dlatego, że są biedne, tylko rodzinom, które chcą coś zmienić w swojej sytuacji, które potrzebują impulsu, żeby zacząć działać i zmienić swoje życie. Właśnie w tym pomaga Szlachetna Paczka. Dajemy „kopa” do działania. Na ten moment mamy 19 rodzin w Pile, ale wciąż nasi wolontariusze odwiedzają rodziny. Jeśli ktoś z państwa zna osoby, które są warte pomocy to oczywiście można cały czas zgłaszać - mówi Piotr Langner, koordynator rejonu pilskiego Szlachetnej Paczki. 
A można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Szlachetnej Paczki. Tam można wybrać konkretną rodzinę. Pomocy potrzebują osoby starsze, matki samotnie wychowujące dzieci, czy osoby z niepełnosprawnościami. W tym roku dołączono kolejną kategorię – osoby dotknięte skutkami pandemii koronawirusa.

W wywiadzie rodziny określają co jest im najbardziej potrzebne. Głównie jest to żywność, ale także chemia, ubrania, czy sprzęt AGD. Paczki trafią do potrzebujących w tzw. Weekend Cudów. Ten w tym roku przypada 12 i 13 grudnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group