Asta Video Fest

Wszystkie szpitale z łóżkami covidowymi. Szpitala polowego nie będzie?

04.11.2020   Autor: Redakcja
345---368
Na razie nie planuje się powstania szpitala polowego w powiecie pilskim - informuje wielkopolski NFZ. Za to kolejny oddział "covidowy" powstanie w szpitalu w Trzciance. 

Trwają też przygotowania do uruchomienia łóżek dla pacjentów z Covid-19 w szpitalu w Wyrzysku. Przygotowania są zaawansowane. 
- W Wyrzysku będzie 30 łóżek „covidowych”. Oczekiwania i potrzeba epidemiologiczna jest na konkretną liczbę i szpitale mają ją zapewnić i sami zaproponować w jakim wymiarze. W Pile jest ponad 20 takich łóżek, trwa jednocześnie proces zwiększania bazy w tych dwóch szpitalach. Placówka w Pile zamierzała przeznaczyć łóżka internistyczne, na łóżka „covidowe”, ale Narodowy Fundusz Zdrowia się na to nie zgodził, bo już w Wyrzysku zostanie przekształcony oddział internistyczny, a pacjenci z powiatu polskiego nie mogą pozostać bez opieki  - tłumaczy Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Łóżka „covidowe” pojawią się także w szpitalu w Trzciance. Ma ich być ponad 40. Jak powiedziała dyrektor NFZ w Wielkopolsce na razie nie ma toczonych rozmów o utworzeniu szpitala polowego w powiecie pilskim. 

fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group