Piła przez epidemię straciła minimum kilka milionów złotych

31.10.2020   Autor: Artur Maras
202---161
Piła przez epidemię straciła minimum kilka milionów złotych. Tak wynika z półrocznego sprawozdania z wykonania budżetu. Te zostało przedstawione na wtorkowej sesji Rady Miasta.

- Wiemy już, że w przypadku podatku od nieruchomości za półrocze, jest to strata na poziomie ponad 2 mln złotych. Jeżeli chodzi o pozostałe. Porównywanie do poprzednich lat nie ma sensu. Covid tak mocno wpłynął na zapisy budżetowe, na jego wykonanie w każdym dziale bo począwszy od przedszkoli, nie ma żadnych wpływów praktycznie od marca, jeżeli chodzi o Aquapil, jeżeli chodzi o szkoły, że tak naprawdę każdy dochód został dość mocno uszczuplony. Nie mówię już o PIT, który jest jednym z podstawowych dochodów. Wartości zdecydowanie są zaniżone - tłumaczy Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła. 
Radni dokonali ostatnich w tym roku zmian w planowaniu inwestycji. I tak 200 tys. zł zostanie przeznaczone na kolejne podłączenia gminnych lokali do sieci ciepłowniczej. Dzięki temu kilkadziesiąt mieszkań komunalnych do połowy grudnia zyska centralne ogrzewanie. 

Odnowienia doczeka się siedziba administracji MZGM przy ul. Wawelskiej. 100 tys. zł przeznaczono na remont niewielkiej ulicy Prześwit. Radni zabezpieczyli także 70 tys. zł na zakup nowego auta dla Straży Miejskiej w Pile.   ​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group