Asta Video Fest

Kolejne zakażenie w kościele. Sanepid szuka wiernych

21.10.2020   Autor: Redakcja
1321---71
Proboszcz parafii p.w. Najświętszej Marii Panny w Pile zakażony koronawirusem. Sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w mszy świętej 15 października. Kolejne źródła zakażenia w Domu Pomocy Społecznej. 

Tym razem chodzi o DPS w Dębnie. Tam przebywa 120 pensjonariuszy i 80 pracowników. W tej chwili zakażenie potwierdzono u trzech osób. Reszta przebywa w kwarantannie. W sobotę odbędzie się testowanie wszystkich mieszkańców i kadry. Dziś też dyrekcja szpitala poinformowała o zamknięciu kolejnych oddziałów w Pile. 

Zamknięty zostaje jeden oddział w kolejnym przedszkolu w Pile. Tym razem zakażenie potwierdzono u pracownika przedszkola nr 4 przy ul. Kusocińskiego. Wcześniej zamknięto cztery przedszkola, a od czwartku także pilski żłobek. 

- Podczas wywiadu epidemicznego u zakażonej osoby bardzo prosimy o podawanie wszystkich osób z kontaktu. Niestety często tak się nie dzieje i koronawirus się rozprzestrzenia. Musimy być odpowiedzialni - apeluje Danuta Kmieciak, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 
Zakażony jest też proboszcz parafii na osiedlu Górnym w Pile. Ks. Stanisław Oracz czuje się dobrze. Według wywiadu epidemicznego proboszcz odprawił jedną mszę w kościele 15 października i nabożeństwo pogrzebowe dzień później. 

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile prosi osoby, które przystępowały do komunii świętej podczas mszy 15 października o godz. 18:00 oraz do spowiedzi świętej także na tej samej mszy, o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną w Pile pod numerem telefonu: 67 35 19 880 w godzinach pracy 7:25 – 20:00. 

Koronawirus pojawił się też we wspólnocie zakonnej Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej. W związku z tym zakonnicy są w kwarantannie, a klasztor został zamknięty do 28 października. Do tego czasu w sanktuarium nie będą odprawiane nabożeństwa.   

W tej chwili na terenie powiatu pilskiego zakażone są 362 osoby, a 1707 przebywa w kwarantannie. Tylko dziś 52 osoby z pilskiego otrzymały pozytywny wynik testu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group