Asta Video Fest

Pilskie siatkarki na kwarantannie i w izolacji. Odwołany mecz

04.10.2020   Autor: Redakcja
321---578
Pilskie siatkarki zakażone koronawirusem. Testy potwierdziły obecność SARS-CoV-2 u kilku członków drużyny Enea PTPS Piła.

Testy na obecność koronawirusa zostały przeprowadzone po tym jak u kilku zawodniczek pojawiły się objawy przeziębienia. Okazało się, że to koronawirus.
- Zgodnie z procedurami stosowanymi przez klub i PLS SA, zawodniczki wykazujące objawy przeziębienia zostały odizolowane, a następnie władze klubu podjęły decyzję o skierowniu na testy wszystkich zawodniczek, członków sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu - czytamy w kominikacie Enei PTPS Piła.


O zaistniałej sytuacji klub niezwłocznie poinformował Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Polską Ligę Siatkówki SA. Cała drużyna oraz pracownicy klubu zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia sanepidu.


W poniedziałek, 5 października pilskie siatkarki miały rozegrać mecz z Grupą Azoty Chemik Police. Ten w związku z zaistniałą sytuacją został odwołany. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów odbędzie sie on w innym terminie.

fot. Enea PTPS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group