Kto strzelał do autobusu?

26.09.2020   Autor: Artur Maras
854---235
Nadal nie wiadomo kto ostrzelał autobus linii nr 3. Do zdarzenia doszło w środę po godz 19:00 na rondzie przy ul. Okólnej. W środku było 5 pasażerów i kierowca.

Chwile grozy w środowy wieczór przeżyły osoby podróżujące trójką. Na rondzie przy Okólnej, przed zatrzymaniem się autobusu na przystanku padły strzały. Jeden z pocisków przebił szybę na wylot.

- Tak naprawdę to się mogło skończyć tragicznie. Szyby pękły, odłamki szkła były w środku autobusu. Dzięki zdrowemu rozsądkowi, odpowiedzialności i myślę dojrzałości kierowcy, który nie spanikował, kazał ludziom położyć się na ziemi w bezpiecznej pozycji, to mogłoby dojść do  paniki i mogłoby dojść do czegoś gorszego - mówi Anna Kujawa, rzecznik prasowy MZK w Pile.

Kierowca wezwał na miejsce policję. Mundurowi przesłuchali zszokowanych pasażerów i zabezpieczyli ślady. W trakcie prac próbowali ustalić ile dokładnie oddano strzałów i z jakiego kierunku. Najprawdopodobniej była to wiatrówka. Sprawca lub sprawcy są nadal poszukiwani.Policjanci będą teraz szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Wszystkie osoby, które mogą nam pomóc w ustaleniu sprawcy bądź mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantami z pilskiej jednostki - apeluje mł.asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy KPP w Pile.


To pierwsze tego typu zdarzenia w historii miejskiego przewoźnika.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group