Celowo podpalali, nagrywali akcje gaśnicze i publikowali w sieci

08.09.2020   Autor: Redakcja
1105---105
Trzech młodych podpalaczy ujęła pilska policja. Mężczyźni są odpowiedzialni m.in. za pożar zabytkowego budynku starego sanepidu przy Okrzei w Pile. Tylko w tym przypadku straty wyniosły pół miliona złotych. 

W ciągu kilku ostatnich lat na terenie całego powiatu pilskiego paliły się piwnice, śmietniki, a także lasy. Mundurowi poddawali w wątpliwość naturalne przyczyny pojawienia się ognia. 

- Współpraca pomiędzy pilskimi policjantami i strażakami doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn, podejrzanych o podpalenia. Pierwszym z podpalaczy okazał się 17-latek, który wpadł w ręce dzielnicowego 26 sierpnia, kiedy podpalił piwnicę budynku wielorodzinnego w Pile. Jak się okazało, ta sama osoba 20 sierpnia celowo zaprószyła ogień w innym pilskim budynku - informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

W toku śledztwa funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby. Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku 21 i 18  lat.

- Ich nieodpowiedzialne działania stwarzały realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców miasta. Jeden z zatrzymanych jest podejrzany o podłożenia ognia w dawnej zabytkowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne w Pile przy ul. Okrzei. Straty poniesione w wyniku tego pożaru oszacowano na kwotę pół miliona złotych - dodaje rzecznik. 

Policjanci prowadząc sprawę ustalili, że młodzi sprawcy byli pasjonatami pożarnictwa. Jeden z nich od pewnego czasu należał do Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyźni celowo podkładali ogień w różne miejsca, a następnie po przybyciu zastępów straży pożarnej, nagrywali akcje gaśnicze oraz publikowali filmy w internecie. 

Jeden z zatrzymanych najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, kolejny decyzją Prokuratura Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group