Rola igieł dozujących w nowoczesnym przemyśle elektronicznym
- topników,
- past lutowniczych,
- zalew żywicznych,
- lakierów ochronnych,
- smarów termoprzewodzących,
- klejów elektroprzewodzących.
Lepsze właściwości termiczne przekładają się na możliwość gęstszego rozmieszczenia komponentów dyskretnych, a co za tym idzie zwiększenie poziomu miniaturyzacji układów. Ma to pozytywny wpływ również na energooszczędność sprzętu. Charakteryzuje się on dużo niższą emisją ciepła do atmosfery, a jednocześnie mniejszym zużyciem energii w trakcie pracy.
Kolejnym aspektem, gdzie zastosowanie mają igły dozujące, jest aplikacja zalew elektroizolacyjnych, a także płynnych uszczelniaczy EMC. Ich zastosowanie korzystnie wpływa na ochronę przed indukowaniem się zaburzeń przewodzonych oraz radiowych w obwodach elektrycznych. Dzięki nim zwiększamy szansę na pozytywne przejście procesu certyfikującego, który pozwoli nam na oznaczanie sprzętu znakiem kompatybilności elektromagnetycznej CE.
Zalety wykorzystania igieł dozujących w branży elektronicznej
- Maksymalna precyzja aplikacji past elektroprzewodzących, co zapobiega występowaniu zwarć skutkujących awarią sprzętu.
- Podniesienie wydajność procesów produkcyjnych oraz ich zautomatyzowanie.
- Brak zanieczyszczeń na przelotkach, wyłącznikach, gniazdach oraz innych elementach stykowych. Zapobiegamy w ten sposób odrzucaniu urządzeń na etapie kontroli jakości.
- Optymalizacja wykorzystania substancji montażowych, co pozytywnie wpływa na redukcję strat finansowych, które występują przy nieprecyzyjnym dawkowaniu.
- Obniżenie ciężaru układów drukowanych PCB.
- Maksymalną czystość obwodów, dzięki ultraprecyzyjnemu nakładaniu topników oraz masek.
Wysoka czystość procesu oraz precyzja nakładania cieczy montażowych powodują, iż wyprodukowane z użyciem technologii dozowania sprzęty charakteryzują się wysoką niezawodnością i stabilnością działania. Ze względu na możliwość znacznej miniaturyzacji i pełnej automatyzacji, warto wdrożyć te rozwiązania w swoim zakładzie.
Komentarze