Wpływ rozwoju igieł dozujących na miniaturyzację w elektronice

25.08.2020   Autor: Reklama
2415---441
Miniaturyzacja w elektronice nie mogłaby mieć miejsca bez nowoczesnych technologii montażowych. Wpływ rozwoju profesjonalnych igieł dozujących na możliwość większego upakowania komponentów elektronicznych na płytkach drukowanych jest zatem niezaprzeczalny. Jednocześnie pozwalają one na zmniejszenie kosztów produkcji, dzięki bardzo precyzyjnemu dozowaniu cieczy. W efekcie jesteśmy w stanie zminimalizować ewentualne straty finansowe wynikające z podawania zbyt dużych dawek płynów w trakcie montażu.

Rola igieł dozujących w nowoczesnym przemyśle elektronicznym

Nowoczesne aplikatory, takie jak igły dozujące od AMB Technic, stanowią niezawodny sposób na miniaturyzację układów elektronicznych. Warto pamiętać, iż szerokie spektrum dostępnych rozwiązań igłowych pozwala na dozowanie substancji o dowolnych właściwościach fizyko-chemicznych:
 • topników,
 • past lutowniczych,
 • zalew żywicznych,
 • lakierów ochronnych,
 • smarów termoprzewodzących,
 • klejów elektroprzewodzących.
Aplikacja warstwy lakierniczej na płytę PCB podnosi jej trwałość i skutecznie chroni przed kurzem, wilgocią oraz rozwojem korozji. W przypadku układów chłodzących nałożenie specjalnej pasty podnosi wydajność transmisji ciepła pomiędzy schładzanym elementem a radiatorem. W efekcie uzyskujemy większą stabilność pracy całego urządzenia i zapobiegamy jego przegrzewaniu.

Lepsze właściwości termiczne przekładają się na możliwość gęstszego rozmieszczenia komponentów dyskretnych, a co za tym idzie zwiększenie poziomu miniaturyzacji układów. Ma to pozytywny wpływ również na energooszczędność sprzętu. Charakteryzuje się on dużo niższą emisją ciepła do atmosfery, a jednocześnie mniejszym zużyciem energii w trakcie pracy.

Kolejnym aspektem, gdzie zastosowanie mają igły dozujące, jest aplikacja zalew elektroizolacyjnych, a także płynnych uszczelniaczy EMC. Ich zastosowanie korzystnie wpływa na ochronę przed indukowaniem się zaburzeń przewodzonych oraz radiowych w obwodach elektrycznych. Dzięki nim zwiększamy szansę na pozytywne przejście procesu certyfikującego, który pozwoli nam na oznaczanie sprzętu znakiem kompatybilności elektromagnetycznej CE.
Zalety wykorzystania igieł dozujących w branży elektronicznej
Możliwość znacznej miniaturyzacji układów to jedna z wielu zalet wykorzystania igieł dozujących w branży elektronicznej. Jakie jeszcze korzyści płyną z ich zastosowania?
 • Maksymalna precyzja aplikacji past elektroprzewodzących, co zapobiega występowaniu zwarć skutkujących awarią sprzętu.
 • Podniesienie wydajność procesów produkcyjnych oraz ich zautomatyzowanie.
 • Brak zanieczyszczeń na przelotkach, wyłącznikach, gniazdach oraz innych elementach stykowych. Zapobiegamy w ten sposób odrzucaniu urządzeń na etapie kontroli jakości.
 • Optymalizacja wykorzystania substancji montażowych, co pozytywnie wpływa na redukcję strat finansowych, które występują przy nieprecyzyjnym dawkowaniu.
 • Obniżenie ciężaru układów drukowanych PCB.
 • Maksymalną czystość obwodów, dzięki ultraprecyzyjnemu nakładaniu topników oraz masek.
Wdrożenie systemu montażowego wykorzystującego igły dozujące wymaga często poniesienia sporych kosztów, jednakże zalety płynące z jego wykorzystania sprawiają, że inwestycja zwróci się w bardzo krótkim czasie. Korzyści będą odczuwalne praktycznie na każdym etapie produkcji elementów i urządzeń elektronicznych.

Wysoka czystość procesu oraz precyzja nakładania cieczy montażowych powodują, iż wyprodukowane z użyciem technologii dozowania sprzęty charakteryzują się wysoką niezawodnością i stabilnością działania. Ze względu na możliwość znacznej miniaturyzacji i pełnej automatyzacji, warto wdrożyć te rozwiązania w swoim zakładzie.
Przeczytaj więcej o: igły dozujące, miniaturyzacja, elektornika,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group