Zabójstwo 2-letniego Marcela. Nagany dla trzech policjantów

14.08.2020   Autor: Mateusz Manthai
730---135
Nagany dla 3 policjantów z Chodzieży. Ta decyzja to efekt dochodzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w sprawie zabójstwa 2-letniego Marcela.

- Po przeprowadzonym postępowaniu zostały komendantowi wojewódzkiemu przedstawione wnioski końcowe, z których wynikało, że niektórzy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży nie dopełnili swoich obowiązków. W stosunku do 2 policjantów uznano winę, ale odstąpiono od wymierzenia kary ze względu na niewielki ciężar tych zawinień. W stosunku do 3 funkcjonariuszy zostały nałożone kary nagany - tłumaczy mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. 

Stanowisko w związku z tą sprawą stracił komendant chodzieskiej policji Sławomir Sobański. Ponadto Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro odwołał ze stanowiska pełniącego obowiązki prokuratora rejonowego w Chodzieży Pawła Ciesielczyka. Zawieszona została także asesor prowadząca sprawę.
Przypomnijmy: w październiku ubiegłego roku do chodzieskiego szpitala trafiło dziecko ze skomplikowanym złamaniem nogi. Lekarze o tym fakcie powiadomili policję. Ta przekazała zebrane materiały do prokuratury rejonowej. Na tym działania służb się zakończyły. W nocy z 12 na 13 marca w jednym z mieszkań w Chodzieży znaleziono zwłoki 2-letniego Marcela. Dziecko miało być niedożywione i brudne. 21-letnia matka dziecka Anita W przyznała się do uduszenia syna. Dodała, że Marcel jadł niedopałki papierosów i karmę dla szczurów.

Kobieta wraz z konkubentem odpowiedzą za znęcanie się nad dzieckiem. Anicie W grozi dożywocie, zaś jej partnerowi 22-letniemu Martinowi K 10 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group