Nie odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Europy w Chodzieży

12.08.2020   Autor: Mateusz Manthai
219---50
Nie odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Europy w Chodzieży. Decyzja jest podyktowana sytuacją związaną z epidemią koronawirusa. Organizatorzy obawiali się niskiej frekwencji wśród zawodników.

- Baliśmy się takich sytuacji „covidowskich” jak sprawy kwarantanny dla ludzi, którzy by tu ewentualnie popadli w jakiekolwiek zagrożenie. Byłyby to spore koszty związane z wynajmem pomieszczeń, sprzętu. I oczywiście 2 tygodnie przebywania samych zawodników. Byłoby to spore niebezpieczeństwo finansowe. Musieliśmy z uwagi na logikę odwołać te zawody - tłumaczy Remigiusz Nowak, współorganizator zawodów. 
Decyzja o odwołaniu zawodów 12 i 13 września została podjęta po konsultacjach organizatorów, miasta i władz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Z udziału w wyścigach zrezygnowały reprezentacje Włoch, Estonii, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Mistrzostwa na jeziorze Miejskim odbywają się już od 40 lat. Chodzieski akwen jest ceniony wśród zawodników z uwagi na dobre warunki wiatrowe. W tym roku miały się tu odbyć Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie F250, Motorowodne Mistrzostwa Polski i eliminacje Mistrzostw Niemiec w klasie R1000.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group