Asta Video Fest

Uczniowie wrócą do szkół. Co z maseczkami?

05.08.2020   Autor: Redakcja
769---260
1 września uczniowie wrócą do szkół - zapowiedział dziś minister edukacji. Dariusz Piontkowski poinformował jednocześnie o nowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Uczniowie wracają do szkół i nauczania tradycyjnego, ale w razie lokalnego pogorszenia sytuacji epidemicznej nauka będzie się odbywać w trybie mieszanym lub zdalnym. 

- Chcemy, aby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielem, w którym zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie w szkołach – mówił podczas konferencji minister Dariusz Piontkowski.

GIS opracował wytyczne dla szkół m.in. dotyczące dezynfekcji pomieszczeń i bezwzględnego przestrzegania higieny. Co ważne uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek, ale w miarę możliwości ma być zwiększony dystans pomiędzy uczniami. 
O PLANOWANYM POWROCIE DZIECI DO SZKÓŁ PISALIŚMY TU 

Do połowy sierpnia Główny Inspektor Sanitarny, w porozumieniu z MEN, opracuje szczegółowe rekomendacje postępowania dla powiatowych inspektorów sanitarnych w sytuacji wystąpienia na terenie szkoły ogniska zakażenia.

fot. Wikipedia 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group