Kadra wioślarzy trenuje w Wałczu

04.08.2020   Autor: Michał Kępiński
381---30
W Tokio właśnie odbywałyby się Igrzyska Olimpijskie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany i ta największa międzynarodowa impreza sportowa została po raz pierwszy w historii przełożona na przyszły rok. Olimpijczycy musieli więc zmienić swoje programy treningowe i szukać miejsca na zgrupowanie. Część z nich wybrała ośrodek w Wałczu.

– Mamy kadrę wioślarzy, w różnych kategoriach wiekowych, głównie kadra olimpijska, ale też kadra młodzieżowa. Mamy kadrę zapaśniczek seniorek i juniorek, a także kadrę hokeja na trawie U18 i U23, to jest bardzo szeroka grupa - tłumaczy Zdzisław Ryder, dyrektor COS OPO Wałcz. 


W Wałczu na zgrupowaniu przebywali także lekkoatleci w tym Sofia Ennaoui, wicemistrzyni Europy z 2018 roku w biegu na 1500 metrów. Dodatkowo w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich trenowała kilkuosobowa grupa reprezentacyjnych saneczkarzy. Ci latem zamieniają sanki na narty wodne. Nie zabrakło także pracy nad wytrzymałością. Jak co roku do Wałcza przyjedzie także kadra kajakarzy i kanadyjkarzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group