Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich LATE POLL: rośnie przewaga Andrzeja Dudy

13.07.2020   Autor: Redakcja
495---168
W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,0% głosów, zaś Rafała Trzaskowskiego poparło 49,0% wyborców - takie są wyniki badania late poll z 90% obwodowych komisji wyborczych. Sondaż przeprowadził IPSOS dla trzech największych stacji telewizyjnych. Prognozowana frekwencja to 67,9%.

Według sondażu różnica między kandydatami wyniosła 2,0%. W przypadku tego sondażu błąd statystyczny wynosi plus minus jeden punkt procentowy. 

Sondażowe wyniki wyborów zmieniły się na korzyść Andrzeja Dudy w porównaniu z opublikowanym o godz. 21.00 - i mniej dokładnym - badaniem exit poll. W tamtym badaniu Andrzej Duda miał 50,4% głosów, a Rafał Trzaskowski 49,6%. 
Z kolei szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak powiedział, że konferencja PKW odbędzie się po otrzymaniu i sprawdzeniu protokołów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, ustaleniu wyniku głosowania wyborczego, sporządzenia protokołu głosowania i podjęciu uchwały w sprawie wyników wyborów. To oznacza, że PKW nie będzie podawać cząstkowych wyników wyborów i od razu poda wyniki końcowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group