Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Złotowa

01.07.2020   Autor: Redakcja
1163---21
Andrzej Duda rozmawia z mieszkańcami Złotowa. Tłum zgromadził się na placu Paderewskiego. 

Prezydenta RP ubiegające się o reelekcję w Złotowie powitały nawet dzieci. 

- Cieszę się, że mogę być z państwem się spotkać. Dziękuję za ciepłe przyjęcie w Złotowie. Byłym niedawno w Złotowie, niedawno rozmawialiśmy o historii tego miasta o księdzu Domańskim, który przyczynił się do utrzymania polskości tych ziem, a teraz znów rozmawiamy o ważnych polskich sprawach - powiedział w Złotowie Andrzej Duda. 

Prezydent powiedział, że ma dzisiaj dwa komunikaty.

- Po pierwsze PGNiG wygrał proces arbitrażowy z Gazpromem. Dziś rosyjska spółka wpłaciła na konto PGNiG 1.5 mld dolarów odszkodowania za nielegalnie pobrane opłaty. To ważna informacja - cena gazu spadnie o 10,5%. Dzięki temu rodzina, która używa gazu do ogrzewania domu zaoszczędzi około 1800 zł rocznie. To są konkretne pieniądze, które zostaną w portfelach polskich rodzin - zapowiedział prezydent. 

Zapowiedział też uregulowanie podatku VAT. Jego naliczanie ma być prostsze.

- Podatek będzie ujednolicony i spadnie na artykuły ważne dla polskich rodzin, na pieluszki dla niemowląt, czy na podpaski czy musztardę - wymieniał prezydent.  Zapewniał, też że nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe. Andrzej Duda deklaruje też udział w debacie prezydenckie. 

- Pan Trzaskowski się boi prawdziwej  debaty, zagraniczne media mają go chronić? Dlaczego ta debata ma się odbywać kosztem Polsatu, czy Telewizji Polskiej. Niech to będzie prawdziwa debata. Niech ją zrobią wszystkie media razem, ja stanę do takiej debaty - deklarował Andrzej Duda. 

Poprosił na koniec o głos podczas II tury wyborów. Andrzej Duda jeszcze o godz. 15.15 spotka się z mieszkańcami Czarnkowa, a o godz. 20.15 z mieszkańcami Człopy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group