Tak wygląda finisz kampanii prezydenckiej

26.06.2020   Autor: Mateusz Manthai
906---177
Zniszczone i porozrywane plakaty wyborcze. Tak wygląda finisz kampanii prezydenckiej w regionie. Za zniszczenie materiałów wyborczych grozi nawet więzienie.

Kampania prezydencka jest już na ostatniej prostej. Nic dziwnego, że emocje rosną. Także te negatywne. Efekt? Zniszczone plakaty wyborcze. Rozwieszone banery są rozcinane nożami. Wandale dopisują na plakatach obraźliwe teksty. Tak jest w wielu miejscach.W Pile zaś uszkodzono m.in. plakat Krzysztofa Bosaka. W Chodzieży zniszczono kilka banerów urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

Po raz pierwszy spotkałem się z takim nawałem niszczenia banerów, które dotyczą osoby pana prezydenta Andrzeja Dudy - mówi Krzysztof Czarnecki. poseł na Sejm, PiS. 
Nie oszczędzono także plakatów kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Policja potwierdza, że w ostatnim czasie nastąpił wzrost zawiadomień dotyczących niszczenia materiałów wyborczych.

- Usuwanie, niszczenie, czy zamalowywanie plakatów wyborczych jest karalne. Niszczenie takich materiałów jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny, a jej wysokość jest ustalana przez sąd i może wynieść nawet 5 tysięcy złotych - przypomina mł. Asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Jeżeli komitet wyborczy oszacuje stratę na kwotę powyżej 500 złotych, wówczas wandal musi liczyć się z karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group