Darmowe badania na COVID-19

15.06.2020   Autor: Redakcja
445---249
Od wtorku w Pile na Placu Staszica otwarte zostanie centrum pobrań prób COVID-19 drive-thru. Piła to kolejne miasto na mapie Wielkopolski, gdzie za wskazaniem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka przeprowadzone zostaną badania wśród mieszkańców na obecność koronawirusa.

Z  możliwości przebadania mogą skorzystać mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

Pilskie drive-thru ma działać od wtorku do piątku. To projekt dla osób zmotoryzowanych. Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, po wcześniejszym umówieniu wizyty, w godzinach od 10:00 do 19:00 zostaną pobrane wymazy do badań. Badaniami zostaną objęte również osoby niezmotoryzowane, które w dniu badania przyjdą do centrum pobrań.

Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu - (61 65 68 075). Do poniedziałku zarejestrowało się 249 osób.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Poznania.

Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie oraz Poznaniu.
 
opr. Tomasz Stube, Biuro Wojewody Wielkopolskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group