Remont mostu zakorkuje Piłę?

07.06.2020   Autor: Artur Maras
614---169
Nadal nie wiadomo co z remontem mostu na Gwdzie. O tym, że prace sparaliżują miasto alarmował we wrześniu ubiegłego roku prezydent Piły. Most na czas remontu miał być zamknięty a ruch poprowadzony przez miasto. Światełkiem w tunelu miała być budowa tymczasowej przeprawy obok mostu. To czy powstanie zależy jednak od pieniędzy.
 

Zniszczone drogi i zakorkowane miasto – taka wizje jeszcze we wrześniu przedstawiał na konferencji prasowej prezydent Piły. Powodem miał być planowany przez GDDKiA remont tego mostu. Miasto żądało innego rozwiązania.

- Ten postulat o którym mówiliśmy by wybudować dodatkową przeprawę na czas przebudowy mostu na rzece a nie przepuszczać cały ruch przez miasto, słyszymy, że ma szansę być zrealizowany. To jest kwestia oczywiście dodatkowych pieniędzy ale nie ma chyba nic cenniejszego jak zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.
 
Jako przykład Piotr Głowski podaje Oborniki, gdzie w trakcie podobnego remontu powstała taka tymczasowa przeprawa. Projekt przebudowy mostu miał być gotowy do końca listopada zeszłego roku. Miały też być wytyczone objazdy. A póki co Generalna Dyrekcja wciąż analizuje różne możliwości.
 
- Dlatego, że nie jest to takie łatwe. Jak będzie już wypracowane konkretne rozwiązanie to będziemy o nim informować, jednak na dzisiaj jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić czy będzie to obiekt tymczasowy, ponieważ analizujemy to pod kątem ekonomicznym.  Na ten moment mogę powiedzieć, że planujemy takie działanie - wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiA.

Budowa tymczasowej przeprawy może bowiem zwiększyć koszty inwestycji o kilka milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group