Obwodnica Wałcza gotowa jeszcze w tym roku? Wznowiono prace

01.06.2020   Autor: Redakcja
795---344
Budowa obwodnicy Wałcza w ciągu S10 będzie wznowiona - umowa z nowym wykonawcą robót mostowych podpisana.  

- Podpisaliśmy umowę na dokończenie budowy poprzecznych obiektów mostowych na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Roboty za kwotę 40,8 mln złotych zrealizuje firma Budimex S.A, której w przyszłym tygodniu przekażemy plac budowy. Na dokończenie 9 wiaduktów nad obwodnicą wykonawca będzie miał około 4 miesiące (122 dni). Jest to pierwsza umowa na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy. W najbliższych dniach planujemy również podpisanie umowy na dokończenie robót drogowych na inwestycji - informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA w Szczecinie. 

W ramach podpisanej dzisiaj umowy zostaną dokończone roboty na obiektach mostowych poprzecznych do budowanej drogi. Są to w większości roboty wykończeniowe. Konstrukcja obiektów została wykonana przez poprzedniego wykonawcę. Elementem zamówienia są również zbiorniki retencyjne oraz zbiorniki retencyjno-filtracyjne i drogi dojazdowe.  
Inwestycję realizowała wcześniej firma Energopol Szczecin, która przerwała prace po osiągnięciu ponad 80% zaawansowania robót. W związku z tym w połowie października 2019 roku GDDKiA w Szczecinie odstąpiła od umowy z winy wykonawcy. Niezwłocznie rozpoczęła się inwentaryzacja placu budowy i jeszcze w grudniu ubiegłego roku został ogłoszony pierwszy przetarg na dokończenie robót.

Droga kierowcom zostanie oddana z końcem tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group