Wyspa już otwarta, choć skateplaza wciąż w budowie - VIDEO

19.05.2020   Autor: Michał Kępiński
761---450
Zakończone zostały prace rewitalizacyjne w północnej części Parku na Wyspie. Tereny zostały udostępnione mieszkańcom. Jak zmienił się ten obszar?

Na wyspie powstało nowe, energooszczędne oświetlenie, jest wiele nowych alejek, jest ścieżka rowerowa, która spina w okrąg całą wyspę. Jest nowa, mała architektura, ławki, stojaki, rowerowe i kosze na śmieci - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w UM w Pile. Jednym z elementów rewitalizacji był także montaż kładki pieszo-rowerowej łączącej miejską wyspę z terenami nadrzecznymi przy ulicy Dąbrowskiego. Choć obiekt jest już gotowy, to mieszkańcy skorzystają z niego dopiero za kilka tygodni, kiedy to skończą się odbiory. Prace trwają także na plantach. Powstaje tam skateplaza z torem rolkowym, boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówka, a także miejsce do uprawiania kalisteniki. Wszystko to realizowane jest dzięki dofinansowaniu z unijnych pieniędzy.
Od 22 maja ruszą także kursy Gordaliną. W maju i czerwcu pływać będzie można od piątku do niedzieli, zgodnie z rozkładem. W tramwaju wodnym obowiązują obostrzenia, jak w innych środkach komunikacji miejskiej, co oznacza, że co drugie miejsce musi pozostać wolne. W związku z tym w rejsie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 6 pasażerów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group