Nowy dyrektor RDLP w Pile

13.05.2020   Autor: Redakcja
554---218
Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek został nowym dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Zastąpił Damiana Szcześniaka, który piastował funkcję dyrektora przez ostatnie 1,5 roku. 

Nowy dyrektor trafi do Piły ze Szczecinka. Dotychczas był zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek. Jak podaje portal szczecinek.com Andrzej Brusiło jest mieszkańcem Szczecinka. Ukończył między innymi Technikum Leśne w Warcinie oraz Akademię Rolniczą w Poznaniu.

Z kolei z wywiadu, któremu udzieli Radiu Plus można się dowiedzieć, że od dziecka tropił zwierzęta i obserwował przez lornetkę wędrówki ptaków. Wybrał zawód leśnika, chociaż dziś mniej ma pracy w terenie, a więcej za biurkiem. Z zamiłowania jest między innymi ornitologiem. Gra na trąbce i rogu myśliwskim. Przez wiele lat jeździł na polowania, a dziś sporo czasu spędza na obserwowaniu ptaków. Prywatnie mąż i ojciec trojga dzieci. Od dwudziestu lat w gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie, czyli w Domowym Kościele. 
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile w przybliżeniu obejmuje obszar dawnego województwa pilskiego. Żyje tu wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt. Szczególnie Pradolina Noteci jest ostoją wielu gatunków ptaków chronionych jak płaskonos, cyranka oraz kania czarna i ruda. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków w ramach programu NATURA 2000 obejmuje 45% powierzchni RDLP w Pile. Duża lesistość, liczne jeziora, związane z nimi bogactwo krajobrazu, urozmaicony świat dzikich zwierząt i roślin oraz obfitość runa leśnego powodują, że pilskie lasy budzą zainteresowanie turystów z całej Polski. 

fot. sapik.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group