Radni zadecydowali - nowe stawki za odbiór śmieci

09.05.2020   Autor: Artur Maras
237---56
Trzciance opłata za śmieci ma być naliczana od zużytej wody. Taką decyzję podjęli radni. Zdecydowali także o pomocy finansowej dla szpitala i Domu Pomocy Społecznej oraz rodzimych przedsiębiorców.
 

- Myśmy wczoraj podejmowali taką prekursorską uchwałę, która ma na celu sprawdzenie czy możliwym prawnie jest rozwiązanie polegające na tym, żeby na bieżąco zmieniać stawkę opłaty czyli według bieżącego zużycia faktycznie co miesiąc jeśli kogo nie ma w domu to płaci mniej bo mniej też generuje odpadów. Jeśli do domu przybywają nowi to będzie płacił więcej bo tych odpadów jest więcej generowanych - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.
 
Pytanie jednak czy takiego sposobu naliczania opłat nie zakwestionuje Regionalna Izba Obrachunkowa. To jaka będzie wysokość takiej stawki od zużytej wody radni będą prawdopodobnie decydować na kolejnej sesji. Na wczorajszej zdecydowali aby przekazać wsparcie dla podległych pod powiat szpitala i DPS w Trzciance.  Lecznica otrzyma 30 tys. zł na zakup medycznego sprzętu a Dom Pomocy Społecznej 20 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników i podopiecznych. Rada wyraziła również zgodę na pomoc dla rodzimych przedsiębiorców. O odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości przedsiębiorcy mogą starać się gdy ze względu na epidemię ich przychody spadły o min. 30% do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Termin uregulowania należności można przedłużyć nawet do września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group