Ponad 50 osób z kliniki Ars Medical w Pile na kwarantannie

15.04.2020   Autor: Michał Kępiński
964---197
Ponad 50 osób z kliniki Ars Medical w Pile na kwarantannie. To pacjenci i personel medyczny, którzy mieli kontakt z hospitalizowaną w placówce kobietą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W pierwszy dzień świąt potwierdzono zakażenie koronawirusem u kobiety, która przez ostatnie kilka dni hospitalizowana była w klinice Ars Medical. Pacjentka nie miała żadnych objawów, a test na obecność wirusa wykonano tylko ze względu na planowaną operację. Wynik okazał się pozytywny.

Oddział paliatywny jest w tej chwili oddziałem zamkniętym, również personel, który miał kontakt z pacjentką, jest także w kwarantannie. Część pacjentów pozostała w naszych pokojach kliniki i nocuje do czasów wyników, a ci, co mogli być w domu, to mają kwarantannę domową - tłumaczy dr Zygmunt Malinowski, prezes zarządu kliniki Ars Medical.

Doktor Malinowski zaznacza, że problem stanowią właśnie pacjenci bezobjawowi, którzy nie mają żadnych dolegliwości, a mogą być nosicielami wirusa. Wykrycie u nich zakażenia koronawirusem jest tylko możliwe poprzez wykonanie testów.

Osoba ta miała kontakt z 52 osobami i w związku z powyższym należało te 52 osoby objąć kwarantanną. 13 kwietnia zostały pobrane wymazy od tych osób i wysłane do badań - potwierdza Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów w klinice wprowadzono kilka zmian. Badani, a także personel medyczny wchodzą oddzielnymi wejściami, mierzona jest temperatura, każdy musi wypełnić ankietę i otrzymuje maseczkę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group